Zajímá vás, kde se nachází VIN vašeho Jeepu? Číslo VIN vašeho Jeepu by mělo být trvale umístěno na podvozku nebo karoserii na pravé straně vozidla na viditelném místě. Identifikace vozidla je jedním z prvních úkonů prováděných během diagnostiky vozidla a je její důležitou součástí.

Ve vozidlech Jeep se nachází na různých místech v závislosti na modelu vozu (např. Compass, Grand Cherokee, Renegade, Patriot). U starších vozů byl umístěn na výrobním štítku nebo byl “vyražen” či vyražený na rámu či karoserii vozidla. U novějších vozidel je číslo často viditelné ve formě nálepky za čelním sklem. Pokud se vám číslo nepodaří zjistit, vyplatí se zajet do stanice technické kontroly a požádat o pomoc diagnostika. Nejjednodušší je však použít náš nástroj, který je k dispozici na domovské stránce. Samozřejmě, pokud hledáte nový vůz, mnoho inzerentů toto číslo zadává do inzerátu, aby vůz prodali, a již nám umožňuje jeho kontrolu.

Dekodér VIN Jeep – zadejte číslo karoserie

Nezapomeňte si před koupí zkontrolovat historii vozidla! Můžete to udělat zadáním čísla VIN Jeep níže.

Dalším důležitým argumentem pro pořízení úplného hlášení je informace o tom, zda vůz nevjel do Polska nelegálně, přesněji řečeno: zda nebyl odcizen.

Kde je na standardních místech vozidla uveden kód VIN?

Číslo VIN je individuální identifikační číslo vozidla, které je tvořeno sérií 17 znaků. Tento kód je do vozidel vyražen jejich výrobci a obvykle se nachází v motorovém prostoru nebo na čelním skle na straně řidiče. Vše však závisí na značce a modelu vozidla, které vlastníte. Pokud tedy nevíme, kde se VIN ve voze nachází, můžeme zkontrolovat některá standardnější místa, tj.

  • Přední část bloku motoru pod kapotou.
  • Přední část rámu (staré vozy).
  • Přístrojová deska na straně řidiče.
  • Rám dveří na straně řidiče (interiér).

Jak jsme již zmínili, číslo VIN obvykle nejsnáze najdete v pravém dolním rohu přístrojové desky. Pak bychom ji měli být schopni přečíst při pohledu na čelní sklo ze strany řidiče.

Číslo VIN může být také umístěno v rámu dveří na straně řidiče nebo na sloupku dveří. Chcete-li tedy zjistit, kde se VIN v tomto místě nachází, otevřete dveře na straně řidiče a podívejte se po okrajích, protože tam je obvykle malá nálepka. Někteří výrobci vozidel umísťují VIN také na opačnou stranu dveří na straně řidiče, do blízkosti místa, kde je umístěn bezpečnostní pás.

Poněkud hůře přístupná místa, kde je rovněž umístěno číslo VIN, jsou kola. Pokud však nikde nemůžeme najít, stojí za to se tam podívat. Za tímto účelem přejděte k zadní části vozu a dobře si prohlédněte kola na obou stranách. Při takové prohlídce může být nutné použít svítilnu.

Pokud se v zadní části kufru nachází rezervní kolo a číslo VIN se nám nepodařilo nikde jinde zjistit, může se nacházet právě tam.