Americká společnost, která si získala srdce fanoušků terénních vozidel. Historie značky Jeep je do značné míry spojena se značkou Chrysler, která se odkoupením společnosti American Motors stala vlastníkem značky Jeep.

Historie značky Jeep

Název pochází z hovorového označení terénních vozidel v americkém jazyce. Společnost zahájila své dobrodružství výrobou pro armádu během druhé světové války. V armádě se vozům Willys MB, které se ještě nevyráběly pod současným názvem, říkalo Jeep. Toho rychle využili obchodníci, kteří v propagačních materiálech dali vozidlům Willys MB název Jeep. Po tahanicích o autorská práva na název značky si společnost nakonec název vyhradila a prodávala vozy pod názvem Jeep. V roce 1970 převzala společnost American Motors značku Jeep i se všemi jejími právy.

V následujících letech značka přešla z rukou společností Chrysler a Daimler-Benz. V současné době značku vlastní americký koncern Chrysler, který patří do skupiny General Motors.

Historie značky Jeep je velmi spletitá, ale po těžkých časech mezi koncerny se společnost stabilizovala pod křídly Chrysleru. Nejoblíbenější modely, které můžeme vidět na polských silnicích, jsou Jeep Patriot, Jeep Renegade, Jeep Wrangler, Jeep Grand Cherokee, Jeep Compass nebo Jeep Commander.

Pokud máte zájem o koupi některého z těchto vozů, vyplatí se před nákupem zkontrolovat číslo VIN. Zde najdete nejdůležitější informace o vozidle. VIN můžete zkontrolovat na adrese www.kde-je-vin.com.

Zdroj: wikipedia.org