Dekódováním čísla VIN budete schopni ověřit, zda jsou aktuální součásti výbavy vozu Jeep originální a zda je do vozidla nainstaloval výrobce. Měli byste si také ověřit barvu laku a věnovat pozornost čalounění, oknům, obložení, vyhřívání oken nebo počtu airbagů.

Pokud některá z výbav neodpovídá, může to znamenat, že nabízené vozidlo mohlo mít nehodu!

Dalším důležitým argumentem pro pořízení úplného hlášení je informace o tom, zda se vůz nedostal do Polska nelegálně, přesněji řečeno: zda nebyl odcizen. Tento problém se bohužel vyskytuje stále častěji a týká se všech vozů Jeep, jako jsou Compass, Grand Cherokee, Renegade, Patriot, bez ohledu na jejich bezpečnostní prvky.

Čas na dekódování – zadejte číslo karoserie

Před koupí Jeepu je dobré zkontrolovat historii vozidla podle VIN.

Vygenerovaná zpráva je neocenitelným pomocníkem při kontrole vozidla. Údaje v něm obsažené jsou základním souborem informací nezbytných pro poznání historie vozu.

Číslo VIN – Co je to?

VIN neboli Vehicle Indentification Number je jedinečné identifikační číslo vozidla, které obsahuje řadu důležitých informací o vozidle. VIN obsahuje informace, jako je země výroby, modelový rok, typ pohonu, verze motoru, možnosti výbavy a další.

Čísla VIN byla poprvé použita v roce 1954 ve Spojených státech.  Výrobci automobilů, jako například Jeep, takto označovali své vozy již dříve. Označení tohoto typu začali používat výrobci v Evropě. První čísla však vypadala jinak. Teprve v 80. letech (přesněji v roce 1981) se světoví výrobci spolu s americkými konečně dohodli na této otázce.

V roce 1981 Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu ve Spojených státech standardizoval tento formát. Prodávané vozy by měly obsahovat 17místný VIN, který neobsahuje písmena I (I), O (o) nebo P (q) (aby nedošlo k záměně s čísly 1 a 0).

Proto byla vyvinuta společná norma, která usnadní práci policii, pojišťovnám a prodejcům ojetých vozidel. Od nynějška má VIN každého vozu 17 znaků – písmen a číslic.