Číslo VIN je jedinečné číslo identifikující vozidlo. Obsahuje řadu důležitých parametrů týkajících se vozidla. Dekodér VIN Jeep vám poskytne důležité informace, jako jsou: země výroby, modelový rok, typ pohonu, verze motoru nebo možnosti výbavy.

Každé vozidlo má své vlastní jedinečné číslo VIN. Dekodér VIN Jeep vám umožní zkontrolovat, zda jsou současné vybavení vozu originálními prvky, které do vozidla nainstaloval výrobce. Před koupí konkrétního vozidla je také dobré ověřit si barvu laku. Pozornost byste měli věnovat také čalounění, oknům, obložení, vyhřívání oken nebo počtu airbagů. Pokud některá z výbav neodpovídá, může to znamenat, že nabízené vozidlo mohlo mít nehodu! Proto se vyplatí rozluštit VIN ještě před koupí vozidla, abyste měli jistotu, že skutečně platíte za to, co kupujete. Bohužel se může ukázat, že nová výbava má na vozidlo negativní vliv a bude nutné často navštěvovat servis. Kontrolou VIN kódu jsme také schopni zjistit, zda vozidlo náhodou nevstoupilo do země nelegálně. To je bohužel stále častější problém.

Dekoder VIN Jeep

Před koupí vozidla je dobré rozluštit číslo VIN, abyste se ujistili, že skutečně platíte za to, co kupujete. Bohužel se může stát, že nová výbava bude mít vliv na vozidlo a budou nutné časté návštěvy servisu. Kontrolou čísla VIN můžeme zjistit, zda vozidlo vstoupilo do země nelegálně. To je bohužel stále častější problém.

Číslo VIN – jaké je?

VIN neboli Vehicle Indentification Number je jedinečné identifikační číslo vozidla, které obsahuje řadu důležitých informací o vozidle. VIN obsahuje informace, jako je země výroby, modelový rok, typ pohonu, verze motoru, možnosti výbavy a další.

Čísla VIN byla poprvé použita v roce 1954 ve Spojených státech.  Výrobci automobilů, jako například Jeep, takto označovali své vozy již dříve. Označení tohoto typu začali používat výrobci v Evropě. První čísla však vypadala jinak. Teprve v 80. letech (přesněji v roce 1981) se světoví výrobci spolu s americkými konečně dohodli na této otázce.

V roce 1981 Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu ve Spojených státech standardizoval tento formát. Prodávané vozy by měly obsahovat 17místný VIN, který neobsahuje písmena I (I), O (o) nebo P (q) (aby nedošlo k záměně s čísly 1 a 0).

Proto byla vyvinuta společná norma, která usnadní práci policii, pojišťovnám a prodejcům ojetých vozidel. Od nynějška má VIN každého vozu 17 znaků – písmen a číslic.